Rzeczy o dużych gabarytach – jak sobie z nimi poradzić?

Podczas wieloletniej pracy w branży przeprowadzkowej nasze ekipy niejednokrotnie miały do przewiezienia meble lub zabudowy w zasadzie niemożliwe do przeniesienia w całości. Spowodowane było to przede wszystkim nietypowym wymiarem oraz gabarytem danej rzeczy. Klienci często zastanawiają się, co powinni najlepiej zrobić i próbują na własną rękę uporać się problematycznym przedmiotem, ale to nie jest zadanie dla nich. Tego rodzaju rozwiązaniami powinni zajmować się wyłącznie doświadczeni pracownicy, którzy z niemożliwych transportów robią możliwe. 
 
Meble na zamówienie lub po prostu duże rzeczy typu: szafy, łóżka, komody, montowane są po zakupie wewnątrz docelowego pomieszczenia bez wcześniejszego wniesienia ich w całości do mieszkania. Często przejścia, wąskie drzwi lub umiejscowienie schodów nie pozwalają na wniesienie, a tym bardziej wyniesienie dużych gabarytów. Pracownicy firmy MK Przeprowadzki są odpowiednio przygotowani do usługi demontażu oraz późniejszym montażu ciężkich oraz problematycznych przedmiotów.

Ekipa naszej firmy wyposażona jest odpowiedni do tego zadania sprzęt, który pozwala im na rozmontowanie oraz późniejsze zamontowanie mebli bez ich uszkodzeń. Jest to często dość skomplikowany oraz czasochłonny proces. Nie należy z pewnością zabierać się za tę czynność samodzielnie, a następnie szukać pomocy w połowie pracy, gdyż części mebli powinny być odpowiednio zabezpieczone, a także oznaczone, co umożliwi późniejszy sprawny montaż w nowej lokalizacji. 
 
Ogromne, trzydrzwiowe szafy na wymiar lub większe oraz łózka typu „king size” praktycznie za każdym razem powinny zostać zdemontowane i zabezpieczone. Jest to niekonieczność, z racji braku możliwości wyjścia z tak dużym elementem z pomieszczenia, następnie mieszkania, klatki schodowej, itd.

Jeżeli zamawiacie usługę w firmie MK Przeprowadzki zdecydowanie zalecamy, aby poinformować nas wcześniej o konieczności/możliwości demontażu oraz ponownego montażu mebli podczas procesu przeprowadzkowego, abyśmy dysponowali odpowiednią ilością czasu przeznaczonego na Wasze zlecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *