Jak to wszystko spakować?

Przeprowadzka kojarzy się większości z nas z wielogodzinnym pakowaniem rzeczy oraz ich przewożeniem z punktu A do punku B. Kolejno czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie – urządzanie się w nowym domu.

Kto najczęściej się przeprowadza?

Młodzi ludzie, którzy zmieniają miejsce zamieszkania i planują ukończyć studia w innym mieście lub Ci z Was, którzy szukają nowej pracy. Dorośli w średnim wieku decyzją się na przeprowadzkę najczęściej wtedy, gdy udało im się kupić nowy dom lub większe mieszkanie.

Sprawdź, jak skutecznie i szybko spakować wszystkie rzeczy?

Przeprowadzka to dość duże wyzwanie ale da się ono w pełni kontrolować. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, co mamy do przewiezienia, a są to zwykle:

  • ubrania
  • drobne wyposażenie
  • duże przedmioty
  • meble
  • sprzęty AGD i RTV

Niestety, im więcej masz rzeczy w dotychczasowym domu, tym trudniej jest zaplanować taką przeprowadzkę, a tym samym niechętnie się za nią w ogóle zabierasz. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że cześć rzeczy nie zmieści się do twojego auta osobowego i trzeba je przewieźć innym transportem. W takim przypadku z pomocą może przyjść dogodna oferta MK Przeprowadzki. To firma, dzięki której szybko zorganizujesz transport dla swoich rzeczy.

Transport mebli bagażówką w Gdańsku - MK Przeprowadzki

Plan pakowania się do przeprowadzki:

1. Zacznij od przygotowania różnego rodzaju akcesoriów do pakowania: worki, kartony, folię bezbelkową, taśmę klejącą. Skrzynie przeprowadzkowe stanowią doskonałą alternatywę dla kartonów – sprawdź tutaj.

2. Ubrania, koce, kołdry oraz wszelkie tekstylia możesz spakować do worków, to rozwiązanie pozwoli Ci zimniejszych liczbę potrzebnych pudeł. W tym celu możesz wykorzystać nawet duże worki na śmieci z tasiemkami, które wykorzystasz również później ponownie. 

3. Meble trzeba początkowo całkowicie opróżnić, a następnie należy właściwie zabezpieczyć. Wyjmij z mebli wszystkie rzeczy, które się w nich znajdują, szuflady zabezpiecz taśmą, aby nie odsuwały się w czasie transportu. Meble, które Ci na to pozwolą najlepiej rozkręcić, ale jeśli nie ma opcji ponownego montażu, trzeba je owinąć folią ze stretchem.

4. Jeśli masz w planach demontować meble, pamiętaj o starannym zapakowaniu wszystkich małych elementów, śrubek i wkrętów. Poszczególne części mebli można też oznaczyć ołówkiem, dzięki czemu szybciej i sprawniej będzie je ponownie złożyć.

5. Zadbaj o szczególne bezpieczeństwo swojego komputera podczas transportu. Skopiuj wszystkie dane na osobny dysk (najlepiej odporny na wstrząsy), aby uniknąć możliwości utraty cennych danych.

6. Sprzęty elektroniczne postaraj się spakować w oryginalne pudełka, a jeśli nie masz już tych pudełek, poszukaj takich, które będą miały podobne wymiary do oryginalnych. Po włożeniu sprzętu wypełnij wolne przestrzenie w pudełku starą zgniecioną gazetą – wykonaj to zadanie dokładnie.

7. Szczególnie delikatne przedmioty (cenną zastawę z porcelany, lustra, pamiątkowe wazony) owiń bardzo ostrożnie folią bąbelkową – każdą z rzeczy osobno i układaj w skrzyniach do transportu z wieczkiem.

Rzeczy, których nie możesz lub nie chcesz przewozić własnym autem, przewiezie za Ciebie doświadczona firma transportowa. Zapraszamy do współpracy i zapoznania się z oferta naszych kompleksowych usług transportowych niezbędnych w czasie przeprowadzki.  

One Comment

  1. rentbigcar

    Odpowiednie spakowanie i zabezpieczenie przewożonych rzeczy to klucz do sukcesu, i braku szkód przy transporcie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *